JP Snowflake - шаблон joomla Авто
  • 1

 

Pašvaldības iestāde "Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs"

 
Mēs esam pašvaldības iestāde, kas veic darbu ar jaunatni Ķekavas novadā.
Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) ir posms starp "neaktīvo" un "aktīvo" jaunieti, tā ir vieta, kurā jauniešiem ar dažādām interesēm un dzīves pieredzi ir pieejama draudzīga, atvērta un atbalstoša vide. 
Šeit var atnākt iedzert tēju, satikties ar draugiem, uzpēlēt kādu galda spēli, aukstajā sezonā sasildīties vai karstajā atveldzēties, papļāpāt. Te ir vieta, kur jaunietis var pilnveidot sevi, iesaistīties brīvprātīgo darbā, radīt, realizēt idejas un organizēt aktivitātes, kā arī piedalīties starptautiskos projektos. Veido savu nākotni tieši šeit - draudzīgā un brīvā atmosfērā! 

Brīdinājums

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/jickekav/public_html/images/Raksti/Apmacibas/Pieredze/Laima_radosums

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Raksti/Apmacibas/Pieredze/Laima_radosums

Laima par "Radošums ir ledlauzis" apmācībām

No 13.- 15. Februārim, mēs - divi Ķekavas novada jaunieši, es - Laima Plēpe un Oskars Aleksandrs Krūmiņš, piedalījāmies jauniešu apmācību pirmajā daļā “Radošims ir ledlauzis 1”, kas notika Rāmavā, Depkina muižā.

Šo apmācību galvenais mērķis bija parādīt jauniešiem, ka ir daudz interesantu veidu un iespēju, kā attīstīt savas idejas “izkāpjot no rāmja" un tādā veidā pierādot gan sev, gan citiem uz ko esam spējīgi un ko esam gatavi darīt, lai sasniegtu mūsu mērķus. Mūsu izaicinājums visā apmācību laikā bija parutēt prātā šīs divas domas:

              - "Labs jautājums bieži vien ir svarīgāks par atbildi"

              - "Būt radošam nozīmē skatīties tur, kur skatās visi pārējie, bet redzēt kaut ko citu!"

Pirmā diena pagāja brīvā noskaņā, iepazīstot vienam otru un mēģinot noskaidrot, kādi katra dalībnieka un grupas kopējie mērķi ierodoties uz šīm apmācībām. Pirmkārt notika pamatīgākā iepazīšanās, kādu es sen nebiju piedzīvojusi. Tā noteikti atšķīrās no citām, kurās esmu piedalījusies, jo nesastāvēja no ierastajām aktivitātēm. Mums sevi bija jāraksturo ar kādu konkrētu skaņu, ko ikdienā dzirdam sev apkārt.

Otrais uzdevums bija - uzzināt , kas tas tāds radošums vispār ir un noskaidrot ,vai mēs esam radoši?

Dienas turpinājumā, kā tas pienākas visās apmācībās, bija vairāki grupu darbi. Un kā gan grupu darbs nebūs radošs, ja kopā tiek liktas 4 gudras galvas ar lielisku humora izjūtu. Izdomājām, ka mūsu grupai nepieciešama sava pazīšanās zīme, un tā mēs visi četri tikām pie ilgnoturīgas sirsniņas uz rokas. Visi mūsu grupas puiši bija sajūsmā par šo ideju. :D

Šīs dienas noslēgumā galvenais uzdevums bija atrast sev draudziņu kurš šajās dienās vienmēr būs blakus, atbalstīs un arī pamodinās rītos, kad būs grūti piecelties.

Kā jau visos projektos, nevienam nenāca ne prātā vakarā iet laikus gulēt, neskatoties uz to, ka rītā bija agri jāceļas. Tāpēc naktis tika pavadītas jautrās un aizraujošās sarunās, spēlējot spēles un novusu, kā arī dejojot un pat dziedot.  Tieši šādās neformālajās apmācībās, nepiespiestā vidē tiek atklāti mūsu apslēptie talanti un šoreiz atklājām, ka neviens no mums īsti neprot dziedāt, bet  ja ir vēlēšanās, tas it ne maz netraucē.

Otro dienu pavadījām virknē radošu nodarbību. Daudz runājām par savu domu un ideju attīstīšanu un ierobežojumiem, kas mūs šobrīd attur no šī mērķa sasniegšanas. Runājām par šķēršļiem un problēmām, kas mūs var sagaidīt vai jau ir sasniegušas ceļā uz idejas realizēšanu.

Dienas uzdevums bija - 2 stundu laikā izpildīt 11 uzdevumus, kurus mums jāpaveic muižas apkārtnē :

          - jāatnes kāda vietējā iedzīvotāja vizītkarte

          - jāuztaisa grupas "selfijs" ar diviem kaķiem

          - jādabū viena vārīta ola

          - jāpanāk, ka mūsu grupas vadītājs saņem zvanu no Daugavpils apmācību grupas

          - jāatnes RIMI čeks ar tās dienas datumu

          - jāuztaisa grupas foto ,kur mēs visi esam vannā

          - jānofotogrāfē kāda pāra skūpsts

          - jāuzzin 10 fakti par Daugavpils apmācību vadītājiem

          - jānoorganizē, ka kādā radio stacijā tiek atskaņots sveiciens mūsu grupai un vadītājiem

          - jāatrod 5 sveši cilvēki ar kuriem nodziedāt kopā kādu dziesmu

          - jāuztaisa un jānofotogrāfē sniega skulptūra.

          Vakarā uzfilmējām nelielu video sveicienu Daugavpils draugiem, jo bija taču Valentīna diena. :)

 

Svētdien visi bijām nedaudz saskumuši, jo mums bija tik ļoti iepatikusies jaunā kompānija, ka vēl negribējām atvadīties vienas no otra un jau tagad ar nepacietību gaidam apmācību otro daļu, kas notiks aprīlī.

Neskatoties uz nedaudz skumīgo noskaņojumu, svētdienu kopumā pavadījām diezgan pozitīvi, taču nopietni. Pēdējās dienas galvenais uzdevums bija izvirzīt mūsu apmācību īpašajiem draudziņiem mērķus, kas viņiem ir jāsasniedz līdz aprīļa apmācībām. Oskaram tika dots uzdevums uzrakstīt scenāriju savai īsfilmai, bet man jāsastāda ceļojuma maršuts.

Šādas apmācības un jebkādi starptautiskie vai vietēja mēroga projekti jauniešiem dod milzīgu un neatsveramu dzīves pieredzi, kuru iespējams izmantot tik ļoti daudzās jomās nākotnē. Mēs jau tagad veidojam savu nākotni un mums ir jāizmanto ikviena iespēja, ko dzīve dod! 

Laima Plēpe

{gallery}Raksti/Apmacibas/Pieredze/Laima_radosums{/gallery}