JP Snowflake - шаблон joomla Авто
  • 1

 

Pašvaldības iestāde "Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs"

 
Mēs esam pašvaldības iestāde, kas veic darbu ar jaunatni Ķekavas novadā.
Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) ir posms starp "neaktīvo" un "aktīvo" jaunieti, tā ir vieta, kurā jauniešiem ar dažādām interesēm un dzīves pieredzi ir pieejama draudzīga, atvērta un atbalstoša vide. 
Šeit var atnākt iedzert tēju, satikties ar draugiem, uzpēlēt kādu galda spēli, aukstajā sezonā sasildīties vai karstajā atveldzēties, papļāpāt. Te ir vieta, kur jaunietis var pilnveidot sevi, iesaistīties brīvprātīgo darbā, radīt, realizēt idejas un organizēt aktivitātes, kā arī piedalīties starptautiskos projektos. Veido savu nākotni tieši šeit - draudzīgā un brīvā atmosfērā! 

Par...

Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, ka iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti, darbojoties gan valstiskās, gan nevalstiskās organizācijās.

Brīvprātīgais darbs ir aktivitāte, ko veic fiziska persona no savas brīvas gribas, izvēles un motivācijas, bez finansiālas ieinteresētības un citas materiālas atlīdzības, organizētos apstākļos (organizācijās, biedrībās vai citās organizētās grupās). Brīvprātīgā darba mērķis ir sniegt ieguldījumu kādas citas personas vai visas sabiedrības interesēs, vienlaicīgi pašam gūstot gandarījumu un prieku par paveikto. 

Neatkarīgi no vecuma, dzimuma, izcelsmes, nacionalitātes, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem un citiem sociāliem, fiziskiem vai ģeogrāfiskiem nosacījumiem brīvprātīgais darbs ikvienam sniedz iespējas:

- Būt sabiedriski aktīvam;
- Līdzdarboties dažādos projektos;
- Iegūt jaunu pieredzi – sociālu un profesionālu;
- Iegūt jaunas zināšanas;
- Parādīt savus talantus un prasmes;
- Iegūt jaunus sociālos kontaktus;
- Redzēt pasauli un sabiedrību;
- Īstenot savas idejas.

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra Brīvprātīgo reģistrā kopš 2014.gada reģistrēti 52 jaunieši, kas regulāri sniedz palīdzīgu roku dažādu novada un Jaunatnes iniciatīvu centra pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Vislielākais šāda veida atbalsts tika sniegts 2014.gadā "Ķekavas Velomaratonā", kad vienlaicīgi tika nodarbināti 30 brīvprātīgie jaunieši no Ķekavas novada.

Jaunatnes iniciatīvu centrā (JIC) ir izveidota brīvprātīgo jauniešu atbalsta sistēma, kas ikvienam jaunietim kurš iesaistījies brīvprātīgā darba aktivitātēs, sniedz iespēju bez maksas piedalīties JIC organizētajās ekskursijās tām iepriekš piesakoties. 2014. gadā notika divas šāda ekskursijas. Pirmās ekskursijas maršruts bija: Baskāju taka Tukuma novadā, pieredzes apmaiņa Jūrmalas pilsētas Bērnu un Jauniešu centrā, kam sekoja atpūta pie jūras. Otrā ekskursija bija divu dienu komandas saliedēšanas nometne, kas notika kempingā "Veczemju klintis".

Pieteikties brīvprātīgo darbam ir iesējams rakstot ziņu uz e-pastu:jic@kekava, zvanot pa tālr. 67916443 vai uz vietas Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā, Skolas ielā 2, Ķekavā.