JP Snowflake - шаблон joomla Авто
  • 1

 

Pašvaldības iestāde "Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs"

 
Mēs esam pašvaldības iestāde, kas veic darbu ar jaunatni Ķekavas novadā.
Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) ir posms starp "neaktīvo" un "aktīvo" jaunieti, tā ir vieta, kurā jauniešiem ar dažādām interesēm un dzīves pieredzi ir pieejama draudzīga, atvērta un atbalstoša vide. 
Šeit var atnākt iedzert tēju, satikties ar draugiem, uzpēlēt kādu galda spēli, aukstajā sezonā sasildīties vai karstajā atveldzēties, papļāpāt. Te ir vieta, kur jaunietis var pilnveidot sevi, iesaistīties brīvprātīgo darbā, radīt, realizēt idejas un organizēt aktivitātes, kā arī piedalīties starptautiskos projektos. Veido savu nākotni tieši šeit - draudzīgā un brīvā atmosfērā! 

Darbošānās Eiropas jauniešu parlamentārajā sesijā- personības pilnveidošanas ceļš

Marta sākumā Ķekavas novada jauniete Katrīna Milta Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra atbalstu piedalījās 81. Internacionālajā Eiropas Jauniešu parlamenta (EJP) sesijā Dublinā un Belfāstā, kas bija pirmā EJP sesija, kas notika divās valstīs. Tās tēma bija „Crossing borders. Transcending conflict” (Šķērsot robežas. Pārspēt konfliktu), kas ir ļoti simboliski, ņemot vērā sarežģītās attiecības starp Īriju un Ziemeļīriju gan vēsturiski, gan mūsdienās.  Sesijā darbojās 300 dalībnieku no 33 valstīm, lai meklētu risinājumus Eiropas Savienības problēmām, liekot uzsvaru uz mieru un sarunu kā vēlamo konflikta izlīdzināšanas metodi.

 

Latviju pārstāvēja  7 jaunieši, kas tika iedalīti kādā no 15 komitejām. Katras komitejas darbs ir uzrakstīt rezolūciju, kuru īstenojot Eiropas Komisija (līdz ar to Eiropas Savienība un tās dalības valstis) atrisinātu aktuālas problēmas kā Grieķijas ekonomisko krīzi, Izraēlas un Palestīnas konfliktu, ieroču eksportu, bēgļu krīzi, izvairīšanos no nodokļiem utt. Katrīna Milta pārstāvēja DEVE komiteju, kurā tika  runāts par Eiropas Komisijas un Apvienoto Nāciju humanitārās palīdzības politiku  ar centieniem uzlabot tās sistēmu.

Jauniešiem šādi projekti ir ārkārtīgi vērtīgi, lai iekļautu tos politiskajā dialogā un, lai iedvesmotu, parādītu, ka mums jauniešiem ir spēks, risināt globālus jautājumus. Jo īpaši jauniešus sajūsmina redzamie rezultāti. Sesijas beigās notiek ģenerālā asambleja, kurā katra komiteja prezentē savu rezolūciju pārējiem un visiem ir iespēja piedalīties atvērtajās debatēs.  Piedāvājošajai komitejai jāspēj aizstāvēt savu darbu un pārliecināt visus, ka ir izstrādājuši vislabākos risinājumus. Tad notiek balsošana, kurā rezolūcijas, kuras vairākums uzskatījis par vērtīgām, tiek nodotas izskatīšanai tālāk. Rezolūciju, pie kuras darbojās arī Katrīna, kāda eksperte atzina par tik labi sagatavotu, ka nodeva to tālākai izskatīšanai Apvienoto Nāciju taktikas veidošanas vienībai Ženēvā un Sarkanā Krusta lobiju grupai Briselē.

Katrīna Milta par iespēju piedalīties EJP sesijās piebilst: “Mani vecāki šīs aizraušanās dēļ domā, ka kļūšu par politiķi, lai gan līdz ar iesaistīšanos daudz vairāk interesējos par cilvēktiesībām un pasaulē notiekošajiem procesiem, kā arī vairāk spēju tos apjaust, nedomāju, ka šoreiz vecākiem ir taisnība. Savu EJP ”karjeru” nedomāju drīzumā beigt, bet redzu to kā pašizaugsmes un pasaules uztveres līdzekli.”

 

 

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs