JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “THE BURNING MAN

No 2018. gada 19. novembra līdz 2018. gada 30. novembrim viesu namā Svētku pils, Ķekavas novadā, norisinājās Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “THE BURNING MAN”, ko īstenoja Ķekavas novada pašvaldības iestāde “Jaunatnes iniciatīvu centrs”. Projektu, tā ideju un saturu veido un īsteno JIC jaunatnes darbiniece Elizabete Krēģere kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Santa Auzina-Stucere
Projekta tēma “izdegšana” tika izvēlēta, jo šī mūsdienās ir aktuāla problēma un ļoti lielā mērā skar tieši jauniešus, kas tikko uzsāk karjeras gaitas un izvēlas savu dzīves ceļu, sevī vēl pietiekami neesot attīstījušiem komandas darba prasmes, ar nepietiekamu savas personības un vajadzību pārzināšanu, kā arī neapzinoties iespējamos izdegšanas cēloņus un sekas.

Projekta partneri citās valstīs bija Panevėžio atviras jaunimo centras, (Paņevēžas jauniešu centrs - Lietuva), Stowarzysenie Pozytywnych Zmian (Pozitīvo Pārmaiņu Asociācija - Polija) un IZMIR VALILIGI (Izmiras apgabala pārvalde - Turcija). No šīm valstīm jauniešu apmaiņā satikās 32 jaunieši, lai gandrīz divu nedēļu laikā pētītu izdegšanas sindroma tēmu, attīstītu darbu komandā un izzinātu paši sevi caur radošām jomām un metodēm (piemēram, mūziku, mākslu, kustībām, spēlēm, kultūru, psiholoģiju u.c.). Katra diena tika veltīta citai apakštēmai un projekta saturs tika veidots kopā – ikdienas aktivitātes vadot visu partnervalstu pārstāvjiem. 

 

 

Kā mums gāja? Superīgi! Bet, lai uzzinātu vairāk, droši lasi tālāk. :)

 


No rīta līdz pat vēlai pēcpusdienai jauniešu grupa ik dienu aktīvi strādāja un darbojās, un vakaros ļāva vaļu dažādām kultūras aktivitātēm – starpkultūru vakariem, galda spēlēm, karaokei, talantu vakaram, kino vakaram u.c., visu sarūpējot pašu rokām un izmantojot uz vietas pieejamos resursus.
Projekta ietvaros jaunieši vienas dienas aktivitātes veidoja arī JIC telpās, kā arī vienu dienu veltīja tam, lai iepazītos ar Rīgu un Latvijas kultūras bagātību. 
Par piedalīšanos projektā visi jaunieši saņēma Youthpass sertifikātu, kas ir starptautiski apstiprināts instruments, ko var pieminēt CV un kas apliecina dažādu prasmju apgūšanu un attīstību Erasmus+ projektos visā pasaulē.
Pēc jauniešu apmaiņas norises aktīvi top arī projekta izplatīšanas rezultāti – jauniešu apmaiņas laikā tika veidoti vairāki video par izdegšanu (tos varēs apskatīt JIC YouTube kontā – JIC Ķekava), kā arī tika veidots saturs blogam, kas joprojām tiek papildināts ( www.tbmdiary.wordpress.com ). Vēl projekta pēdējā dienā jaunieši izvēlējās arī noderīgākās izmantotās metodes un spēles, ko JIC darbinieki vēlreiz izmantos kopā ar vietējiem jauniešiem dienas pasākumā “Izdegšana un citi zvēri” decembrī (sīkāka informācija par pasākumu būs pieejama JIC Facebook lapā, pasākumam tuvojoties).
Kopumā gan projekta autori, gan jaunieši – dalībnieki ar projekta norisi ir apmierināti, un pēc kopā pavadītām 12 dienām nav viegli šķirties. Taču darbs ir paveikts liels, un ir laiks katram doties uz dzimto valsti, lai tur ikdienā dalītos tālāk ar iegūtajām zināšanām, prasmēm un pielietotu tās dzīvē.
Projekts "THE BURNING MAN" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.