JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņa Vjetnamā

Pavadot pēdējās kalendārās šīs vasaras dienas un, sagaidot rudeni, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore devās programmas Erasmus + jaunatnes darbinieku mobilitātes projekta “The young side of the moon” jeb “Jaunā mēness puse” jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas braucienā uz Vjetnamu.

Jau pirms došanās ceļā bija skaidrs, ka šis pieredzes apmaiņas brauciens, pavisam noteikti, atšķirsies no iepriekš pieredzētajiem – nodefinēt labāks vai sliktāks šeit gan nav iespējams – citādāks – tas ir īstais vārds!

 

Projekta brauciena galvenais mērķis bija izprasts Vjetnamas jaunatnes organizāciju vajadzības, iepazīt viņu pieredzi, dalīties ar mūsu idejām un pieredzi darbā ar jaunatni, kā arī saprast, kā tieši mēs, Eiropas valstis, varētu palīdzēt viņiem attīstīt un veicināt darbu ar jaunatni valstī. Jāteic, ka visās organizācijās, kuras mums bija iespēja apmeklēt, strādā entuziasma un dzīves prieka piepildīti cilvēki, kuri patiesi vēlas palīdzēt jauniešiem veidot viņu dzīves labākas. Starp visām satiktajām, visspilgtāk izvēlās tieši nevalstiskā organizācijas “V4D”, kura darbojas tējas fermas paspārnē un strādā ar jauniešiem, kuri ir, izkrituši no izglītības sistēmas dažādu iemeslu dēļ, taču lielākoties tie ir finansiāli apsvērumi. Bieži šiem jauniešiem ir nācies pamest skolu, jo bijis jādodas pelnīt iztika, lai palīdzētu ģimenei izdzīvot. Tas lielais darbs, ko dara organizācija “V4D”, ir jaunieši izglītošana tūrisma jomā, tai skaitā ik dienu 2 stundas tiek pavadītas mācoties angļu valodu. Divas reizes gadā organizācijas pārstāvji dodas izpētes braucienos, kuru laikā tiek atrasti jaunieši, kuriem patiešām ir nepieciešams atbalsts un vēlme mācīties. Lai vecāki ļautu saviem bērniem mācīties, viņiem tik maksāta arī stipendija, kuru jaunieši, lielākoties, sūtu vecākiem, kā finansiālu atbalstu.

Mūsu satiktie cilvēki bija sirsnīgi, draudzīgi un, protams, ka ikviena jaunieša sapnis ir kādreiz aizbraukt uz Eiropu. Šajā brīdi, pieļauju, daudzi sarauks degunu un teiks: “Nu, ja! Kā tad savādāk! Atkal bēgļi!” Man tomēr gribētos teikt - nē! Neviens no šiem jauniešiem nav liekēdis - viņi savu maizīti ir pieradušu nopelnīt ar sūru un grūtu darbu un, ja arī kāds no viņiem kādreiz nokļūs Eiropā, tad strādās vaigu sviedros, lai nopelnīti godīgu algu. Tā ir patiesi interesanta tauta - no vienas puses pilnībā ieskauta komunisma varā, kas valda valstī ar visām no tā izrietošajām sekām, bet no otras puses tik pilni entuziasma un vēlmes padarīt savu dzīvi labāku, bet kas ir svarīgi, darot to pašu spējiem - ar darbu. Un tas iedvesmoja. Protams, mēs viņi acīs esam kaut kas ļoti aizraujošs un tāli nesasniedzams, īpaši jau darba pieredzes ziņā. Ik reiz, kad man nācās stāstīt par darbu ar jaunatnei mūsu novadā, es sajutos lepna par padarīto, jo it viss viņiem bija kas jauns un neredzēts. Mūsu sniegtā pieredze viņiem noteikti palīdzēs darīt ikdienas darbus daudz aizraujošakā veidā.

Projekta vizītes noslēgumā mēs kopā ar Vjetnamas un Itālijas pārstāvjiem vienojāmies, ka turpināsim strādāt pie mūsu sadarbības plāna nākotnē un viens no tiem jau ir skaidrs - mūsu jaunieši ir gaidīti Vjetnemā kā brīvprātīgā darba veicēji, kā arī ir skaidrs, ka Vjetnamas jaunieši noteikti ir gatavi arī braukt pie mums, lai iegūtu jaunu pieredzi brīvprātīgajā darbā Eiropā.

 

Linda Vaškevica- Veita