JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Uzsākta jauniešu aptauja

Uzsākot projektu "SA-DARBĪBA", šobrīd īstenojam Baldones novads un Ķekavas novads 13 līdz 25 gadus jauno jauniešu aptauju, lai noskaidrotu jauniešu vērtējumus par Baldones un Ķekavas novadu kā dzīves, darba un brīvā laika pavadīšanas vietu.

Šī jauniešu aptauja būs nozīmīgs resurss turpmākās darba ar jaunatni sistēmas pilnveidē. Jauniešu aptauju ir iespējas aizpildīt elektroniski - ej.uz/sadarbiba2020

Projektu "SA-DARBĪBA" īsteno Baldones novada dome sadarbībā ar Ķekavas novada domi Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam ietvaros.

 

Projekta mērķis ir izstrādāt pierādījumos balstītu un ilgtspējīgu jaunatnes politikas īstenošanas sistēmu administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izveidotajā Ķekavas novadā.
Šī projekta ietvaros vēlamies analizēt esošo jaunatnes politikas īstenošanu Baldones un Ķekavas novados un izstrādāt jaunatnes politikas sistēmu jaunajam Ķekavas novadam, kas ietvertu gan jauniešu redzējumu, gan darbā ar jaunatni iesaistīto redzējumu par prioritārajiem darbības virzieniem. Veicot teritorijas kartēšanu un dokumentu analīzi, tiks apzināti esošie pašvaldības resursi darba ar jaunatni īstenošanai. Balstoties uz datu analīzi, vēlamies piedāvāt ilgtspējīgu modeli darba ar jaunatni īstenošanai, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus novada jauniešiem. Projekta rezultāti stiprinās dažādu institūciju sadarbību un lomu apzināšanos dažādās darba ar jaunatni īstenošanas situācijās. Pierādījumos balstītas jaunatnes politikas īstenošana sekmēs mērķtiecīgu resursu ieguldīšanu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Europeers mācības jauniešiem!

?? Ja esi piedalījies brīvprātīgajā darbā, jauniešu apmaiņā vai kādā citā programmas "Erasmus+" vai "Eiropas Solidaritātes korpuss" aktivitātē un vēlies iedrošināt citus piedalīties projektos, tad piesakies EuroPeers mācībām tepat Latvijā!
? Kad: no 29.09.2020. – 30.09.2020.
?? Kur: Pierīgā, Latvijā

ℹ️Vairāk info: https://jaunatne.gov.lv/…/esi-bijis-starptautisku-projektu-…

Pieteikšanās līdz 13.septembrim https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfbF74nIB_v8qaoz4…/viewform

Abu dienu garumā jaunieši neformālā vidē mācīsies dalīties ar savu personīgo pieredzi jaunatnes jomas projektos, kā arī attīstīs līderības un pasākumu organizēšanas prasmes, lai iedvesmotu citus jauniešus savā skolā, pilsētā vai reģionā izmantot ES programmu piedāvātās iespējas.

EuroPeers ir jaunieši, kuri piedalījušies programmu "Erasmus+" vai "Eiropas Solidaritātes korpuss" projektos un vēlas dalīties pieredzē ar vienaudžiem.
Papildus informācija par EuroPeers projektu meklējama šeit: www.europeers.de/international/

 

SLĒPŅI ATRASTI, ZĪMES NOSKAIDROTAS UN BALVAS SADALĪTAS!

Ķekavas novada svētkos “E-kvartāls” 20. jūnijā notika Vasaras slēpņu spēles “Ķekavas novada Spēka zīmes 2020” atklāšana. To rīkoja Ķekavas novada Tūrisma Koordinācijas centrs, Jaunatnes iniciatīvu centrs un Sporta aģentūra. Spēle norisinājās no 18. jūnija līdz 3. augustam, tajā piedalījās 140 dalībnieki – gan lieli, gan mazi.

Geocaching jeb slēpņošana pēdējos gados kļuvusi par populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, kas aicina iet brīvā dabā un ar GPS un navigācijas ierīču palīdzību meklēt ģeoslēpņus jeb latviski vienkārši slēpņus. Ķekavas novada Vasaras slēpņu spēle bija mazliet atšķirīga no ierastās, nācās meklēt Ķekavas novada spēka zīmes. Spēles mērķis bija sniegt iespēju dalībniekiem aizraujošā veidā iepazīt dabas, kultūrvēstures un citus tūrisma un vides objektus Ķekavas novadā, popularizēt auto un velobraukšanu kā lielisku iespēju aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī veicināt izziņas tūrismu Ķekavas novadā.

Aptuveni pusotru mēnesi, kad norisinājās spēle, par to dzirdējām daudz labu vārdu, īpaši par Plakanciema apkārti, kas bijusi jaunatklājums daudziem novadniekiem. Uzdevums nebija no vieglajiem, daži dalībnieki vienu otru slēpni bija meklējuši diezgan ilgi. Tomēr, kā zināms: tas, kas nāk ar grūtībām, šķiet vēl vērtīgāks! Visus aizpildītos bukletus rūpīgi pārbaudījām, jo izlozē drīkstēja piedalīties tikai pareizi aizpildītie, un no 140 iesūtītajiem tādi bija 114 bukleti, no kuriem vēlāk arī veicām starpizlozi.

6. augustā starpizlozē noskaidrojām 9 laimīgos uzvarētājus, no kuriem, savukārt, 8. augustā izlozēja galveno balvu – kalnu velosipēdu. Par tā īpašnieku kļuva baložnieks Lauris Goldbergs. Apsveicam! Astoņi no deviņiem laimīgajiem saņēma dažādas veicināšanas balvas, kuras bija sarūpējuši pasākuma sponsori: Putnu fabrika Kekava LatvijaĶekavas AvotsDabas Zirgi un smu_bratus. Jāpiebilst, ka šo deviņu laimīgo vidū bija gan Ķekavas novada, gan Baložu pilsētas un Rāmavas iedzīvotāji, kā arī dalībnieks no Baldones un pat viens rīdzinieks.

Ķekavas novads ir bagāts ar dažādiem interesantiem tūrisma objektiem. Spēlē “Ķekavas novada spēka zīmes 2020” bija iespēja apskatīt novada atpūtas vietas, kultūrvēsturiskus objektus, uzzināt nozīmīgu vēsturisku personu dzīvesgājumu, dabas vērtības un vēl daudz ko citu. "Ķekavas novada Spēka zīmes 2020" bija tik interesants un izdevies pasākums, ka visas tā organizēšanā iesaistītās puses ir lēmušas, ka šāds pasākums būtu jāpārvērš par brīnišķīgu tradīciju! Turpinājums sekos nākamgad....

Dodamies dabā pa vēl nezināmām takām, iepazīstam savu novadu, iemīlam to un esam lepni, ka dzīvojam Ķekavas novadā!

 

Relīzi sagatavoja: Diāna Spertāle, Ķekavas novada TKC

SINERĢIJA - piedalies, radi, tiec pie picas!

Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs un Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina TEVI radīt SINERĢIJU!

Vai Tu zini, kas ir SINERĢIJA? Tu vari radīt to pats! SINERĢIJA ir mijiedarbība, kuras rezultāts ir lielāks par abu iesaistīto pušu devumu kopā!

 

Mijiedarbojies ar kādu no Ķekavas novada atpazīstamajām vietām, izveido par to radošu darbu vai performanci!

Ja esi jaunietis, ģimene ar bērniem vai draugu pāris, esi radošs un tiec pie iespējas ĒST LIELO PICU!

 

Parādi savu izdomu FB vai Instagram, publicējot postu līdz 11. maijam un īsumā pastāsti,

kāpēc šī Ķekavas novada atpazīstamā vieta ir tevi iedvesmojusi!

 

Galvenajā balvā - LIELĀ ĢIMENES PICA + Ķekavas novada dāvaniņa!
Būs arī simpātiju balvas!

 

JAUNRADES noteikumus un potenciālās atpazīstamās vietas pieejamas ŠEIT: https://ej.uz/knsinergija

 

Organizē: Ķekavas novada TKC un JIC.
27017333, 26188328
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Paldies jaunajam fotogrāfam Jānis Lācis par skaistajiem novada foto! <3
Kā arī priecājamies par jauniem draugiem Ķekavas novada TIC 

Vairāk rakstu...