JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Eseju konkurss "Latvijas nākotne Eiropā"

Mecenāts un starptautiskās organizācijas "ONE" Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs šodien izsludina Latvijas mēroga eseju konkursu Projekts "Latvijas nākotne Eiropā"
jauniešiem. Eseju konkursā tiek aicināti piedalīties visi jaunieši - neatkarīgi no tā, kur viņi šobrīd mācās, strādā, dzīvo - gan Latvijā, gan arī ārpus tās. Labākajiem eseju autoriem konkursa žūrija pasniegs diplomus un vērtīgas balvas.

Jaunieši, vecumā līdz 35 gadiem, tiek aicināti uzrakstīt un iesniegt līdz 30.11.2017. argumentētu eseju - kurā no 3000 līdz 5000 vārdu - par to, kāda būs Latvijas loma un kā tā attīstīsies jaunajā Eiropas Savienības (ES) valstu saimē līdz 2030.gadam, ņemot vērā Lielbritānijas izstāšanos no 28 valstu ES 2019.gadā. Esejas autoram, īsumā raksturojot problēmas Latvijā Eiropas Savienības kontekstā, pēc saviem ieskatiem jāpiedāvā konkrētus priekšlikumus šo problēmu risināšanā, rēķinoties ar Baltajā grāmatā par Eiropas nākotni piedāvāto scenāriju ieskicējumus. Esejai jābūt autora paša oriģināldarbam un tā nedrīkst būt iepriekš publicēta.

Laika posmā no š.g. 1.decembra līdz 2018.gada 31.janvārim iesniegtās esejas vērtēs @Andrejs Pildegovičs​, Latvijas Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs; @Ilze Juhansone, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece; @Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitāte​s rektore; Zita Lunde​, portāla Tvnet.lv galvenā redaktore; un Projekts "Latvijas nākotne Eiropā" idejas autors un tā vadītājs, ONE​ Jaunatnes vēstnieks Beļģijā un mecenāts Uldis Šalajevs.

Pamatojoties uz vērtēšanas komisijas lēmumu, labāko darbu autori tiks aicināti uz konkursa noslēguma un apbalvošanas ceremoniju 2018.gada 16.februārī (laiks un vieta tiks precizēta vēlāk). Projekta "Latvijas nākotne … Eiropā.." idejas autors un tā vadītājs Uldis Šalajevs pasniegs labāko eseju autoriem diplomus un naudas balvas: I.vietas ieguvējam/-ai - € 500; II.vietas ieguvējam/-ai - € 300 un III.vietas ieguvējam/-ai - € 100 (2 personām). Vērtīgas pārsteiguma balvas gaida arī citus esejas autorus un 50 konkursa dalībnieki saņems pateicības rakstu par dalību konkursā. Balvu fonds galvenokārt ir atsevišķu žūrijas komisijas locekļu mērķziedojums no viņu privātajiem līdzekļiem.

Līdz 09.02.2018. tiks paziņoti konkursa rezultāti un idejas no labākajām esejām tiks iesniegtas valsts politikas plānotājiem, publicētas tīmekļa vietnē European Youth​
(http://ej.uz/grz5) un tiešsaistes sociālajos tīmekļos 
Projekts "Latvijas nākotne Eiropā"(https://www.fb.com/LatvijasNakotneEiropa), https://twitter.com/LVNakotneEiropa un https://www.draugiem.lv/user/2937809/blog, kā arī citu atbalstītāju tīmekļa vietnēs un plašsaziņas līdzekļos.

Vairāk: http://ej.uz/grz5

#LatvijasNakotneEiropa #LV2030

Prakses kalve 2017

ES māja izsludina konkursu jauniešiem dalībai PRAKSES KALVĒ 2017

 

Eiropas Savienības māja izsludina pieteikšanos izaugsmes nodarbību ciklam "Prakses kalve 2017". Aktīvi un zinātkāri jaunieši vecumā no 16 gadiem aicināti pieteikties līdz 22. oktobrim.

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 25 mērķtiecīgākie un motivētākie jaunieši, kuriem četrus mēnešus (no šī gada novembra līdz 2018. gada februāra beigām) katru nedēļu būs iespēja apmeklēt augstvērtīgas nodarbības. Jauniešiem varēs izprast kritiskās domāšanas un argumentācijas būtību, attīstīt spontanitāti un radošumu, līdera dotības, prasmi pārliecinoši uzstāties auditorijas priekšā un sadarboties komandā, izzināt lietišķo etiķeti, kā arī uzlabot mediju pratību. Gaidot 2018. gada Saeimas un 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas, īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu pilsonisko prasmju attīstīšanai. Nodarbības ES mājā notiks piektdienās no plkst. 16 līdz 18. Visas nodarbības ir bezmaksas, un cikla noslēgumā tiek izsniegta apliecība par dalību apmācībās.

Nodarbības vadīs profesionāli un zinoši eksperti: organizācijas „Quo Tu Domā?” valdes locekle un līdzdibinātāja Ieva Skrīvere, preses sekretārs Eiropas Parlamentā Kārlis Būmeisters, aģentūras WRONG sociālo mediju nodaļas vadītājs Vilhelms Meisters, teātra sporta trenere Ligita Smildziņa, „Providus” pētniece Iveta Kažoka, uzņēmējs un TUESI.LV vadītājs Vilis Brūveris, komandas veidošanas trenere Kristīne Skrīvele, žurnāliste un stratēģiskās komunikācijas eksperte Solvita Denisa-Liepniece, profesore, lietišķās etiķetes un protokola eksperte Iveta Ķestere, „Quo Tu Domā?” valdes loceklis Rasmuss Filips Geks, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, Latvijas skautu un gaidu organizācijas vadītājs, skolotājs un Ogres novada deputāts Jānis Iklāvs u.c.

Jaunieši vecumā no 16 gadiem aicināti līdz 22. oktobrim (ieskaitot) uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. sūtīt motivācijas vēstuli (max. divas A4 lapas e-pasta pielikumā), kurā raksturota līdz šim iegūtā izglītība un pieredze sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī mērķi un motivācija dalībai nodarbību ciklā „Prakses kalve 2017”. Līdz 27. oktobrim par konkursa rezultātiem informēsim visus pretendentus.

Jauniešu nodarbinātība ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm, tāpēc ES mājā tematisko mēnešu ietvaros tiek rīkoti pasākumi, palīdzot pilnveidot jauniešu prasmes un sniedzot jaunas zināšanas, kas var noderēt, iesaistoties darba tirgū un veidojot savu turpmāko karjeru.

 

 

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, tel. 67085446, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Izaicinājums pieņemts! 

 

Pēc pagājušā gada aizraujošās streetball spēļu turnīra "Poliči vs. Jaunieši", Reģionālās pašvaldības policijas Ķekavas nodaļas komanda meta izaicinājumu - 2017 gada augustā stāties vienam pretīm otram volejbola laukumā! 

Tiekamies jau 18. augusta vakarā volejbola laukumos blakus FK AUDA stadionam, lai kopā aizraujoši pavadītu brīvo laiku!

Turnīra sākums 20:00, reģistrēšanās no plkst.19:30

Jauniešu komandās 3 spēlētāji, no kuriem vismaz 2 ir vecumā no 15-25 gadiem. 

Ar pasākuma nolikumu vari iepazīties šeit: http://jic.kekava.lv/images/Dokumenti/Nolikums_POLIIizaicinaJAUNIEUS.pdf

Sacensības organizē Ķekavas novada pašvaldības iestāde “Jaunatnes iniciatīvu centrs”, sadarbībā ar Reģionālās pašvaldības policijas Ķekavas pārvaldi un Ķekavas sporta aģentūru.

Dalība pasākumā BEZ MAKSAS

Kino pikniks ar zvaigžņu vērošanu

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs 11.augustā, plkst. 22:00 aicina ikvienu uz "Kino pikniku ar zvaigžņu vērošanu" Ķekavas dzirnavu estrādē, kā ietvaros būs iespēja noskatīties ģimenes komēdiju, kas dublēta latviešu valodā "Ko vēlas Dievs" (Itālija, 2015), par to kā vecāki pretojas savu bērnu lēmumiem.

 Filmas ieskats oriģinālvalodā: https://www.youtube.com/watch?v=YyqSHKH-E4c

Ja naktī debesis būs skaidras varēs vērot zvaigžņu lietu un no plkst. 23:00 - 1:00 mums pievienosies Baldones observatorija ar pārvietojamo teleskopu. 

Lūdzam sevi nodrošināt ar laika apstākļiem piemērotu apģērbu, pledu un visu āra piknikam nepieciešamo. 

Pirmos pasākuma apmeklētājus cienāsim ar popkornu un siltu tēju.

Dalība pasākumā BEZ MAKSAS

Pasākumu organizē "Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs" sadarbībā ar nodibinājumu "Stunda" un "Baldones observatoriju"

Nepiemērotu laika apstākļu gadījumā pasākums nenotiks.

16. jūnijā, skeitparka sporta veidu sacensības "Ķekava JAM"

Draugi, paziņas, ekstrēmo sporta veidu cienītāji!

Būsiet laipni gaidīti Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra rīkotajās skeitparka sporta veidu sacensībās.
Garlaicīgi nebūs, jo Ķekavas novada jauniešu dienas PA RAMPĀM PAM ietvaros visas dienas garumā būs dažādi pasākumi kā:
Pašauj vaļā! - Mūsdienu deju konkurss ( no 16:00)
VELO ŠOVS - Velo paraugdemonstrējumi ar pirotehnikas elementiem (no 22:30)
Edavārdi un ansis (sākums 23:00 Ķekavas Dzirnavu estrādē)

Tā kā ņemiet līdzi savus draugus un atbalstītājus, un tiekamies 16. jūnijā!

VAIRĀK INFO: EJ.UZ/KEKAVASJAM

Vairāk rakstu...