JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Izaicinājumi Eiropai – saprast un pārvarēt kopā

Piektdien, 24.martā, Marijampolē (Lietuvā) norisinājās pirmā no 5 konferencēm starptautiskā projektā "Challenges for Europe: understand and overcome together" (“Izaicinājumi Eiropai – saprast un pārvarēt kopā”). Projekts tiek finansēts programmas “Eiropa pilsoņiem” ietvaros.

Projekta konferenču ciklu ievadošās konferences tēma bija “Vērtību krīze” un šajā konferencē vieslektori: Vytautas Keršanskas, Ieva Adomaitytė – Subačienė, Žilvinas Šilėnas and Mantas Macikas - stāstīja par fundamentālajām Eiropas vērtībām, sabiedrības, organizāciju izaugsmes un sociālo inovāciju ietekmi, nacionālo un Eiropas identitāti, radikāli noskaņotajām kustībām Eiropā un to cēloņiem.

 

Konferences praktiskajā sadaļā – grupu diskusijās tika pārrunātas atšķirības starp līdzdalības demokrātiju un pārstāvju tipa demokrātiju, apzinātas problēmas un meklēti cēloņi; ekonomiskā integrācija un BREXIT – kāršu namiņa sindroms, vai tas nozīmē, ka Eiropas pamatvērtības var sašķobīties? Vēl tika pārspriesta Eiropas identitāte, radikālisms un sociālās kustības, tika meklēti skaidrojumi nacionālistisko kustību skaita pieaugumam.

Uz konferenci devās Ķekavas novada Jaunatnes Iniciatīvu centra vadītāja Linda Vaškevica Veita kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri darbosies Latvijas koferences organizētāju komandā – Maiju Gerrero Kesadu, Elīzabetu Krēģeri, Ivaru Gāteru un Gintaru Beikmani.

Vērtīgākās atziņas no konferences:

“Mūsdienās ir svarīgi nepalikt lokālam – ceļošana ir reāla vajadzība, lai gūtu iedvesmu un idejas vietējās vides attīstīšanai.”

“Lai tiktu pie tā, ko vēlies, vienīgais ceļš – būt radošam.”

“Mūsdienu sabiedrībā cilvēki jūtas brīvāki. Kad cilvēki jūtas brīvāki, viņi sāk uzdot jautājumus un apšaubīt visu pastāvošo – tā ir kritiskā domāšana.”

“Aktuāla ir arī nedrošības sajūta – neviens nevar zināt, kas notiks rītdien un tas attiecas kā uz individuālām cilvēku dzīvēm, tā uz procesiem atsevišķās valstīs un Eiropā kopumā.”

“Dzimumu vienlīdzība ir iespēja dažādiem cilvēkiem paveikt ko labu vienam otra, sabiedrības un vides labā.”

“21.gadsimtā sabiedrību kontrolē masu mediji un propaganda. Arī Facebook.”

“Daudz ko no tā, kas mums patīk Eiropā, radīja konkrēti cilvēki.”

“Ekonomiskā labklājība nevienam nav ne dota, ne dāvāta; tā ir jānopelna. Neviens nav tiesīgs uz kaut ko tāpat vien, šis uzskats ir maldīgs, izraisa degradāciju un ignoranci.”

 

Nākamā konference projekta ietvaros notiks Latvijā, 16. maijā. Tās tēma būs “Eiropas un nacionālā identitāte”. Sīkāka informācija par konferences saturu, norises vietu un pieteikšanos sekos.

 

Informācija par programmu “Eiropa pilsoņiem”: https://www.youtube.com/watch?v=HoAanOqQ_Yo