JP Snowflake - шаблон joomla Авто

Tiekamies Pērnavā, Igaunijā, lai noslēgtu pirmo projekta posmu un ķertos pie nākamā!

Vēl nesen - vasaras sākumā - tikāmies Spānijas kalnos "Sende" kopstrādes telpā, lai apspriestu uzlabojumus jauniešu kopstrādes ieviešanas vadlīnijām, bet nu jau, vasaru aizvadot, 7.septembrī tikāmies Igaunijas piejūrā - Pērnavas kopstrādes vietā "Forwardspace". Šo kopstrādes telpu nepilnu gadu atpakaļ savām rokām izveidoja jaunu entuziastu grupa. “Forvardspace” ir tikpat mājīga kā “Sende” kopstrādes vieta, tomēr ir pilnīgi savādāka! Tas norāda uz to, cik ļoti dažādi var izpausties kopstrāde un kā radošums to padara par tik pievilcīgu mūsdienu jauniešiem. Ko līdzīgu, tomēr pavisam atšķirīgu vēlamies izveidot arī Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centrā, pagaidām – izmēģinājuma režīmā!

Projekta “Jaunatnes kompetenču apguves veicināšana ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros” partneru tikšanās Pērnavā tika organizēta piektdien, 7.septembrī. Tikšanās laikā tika veikta atskaite par padarīto darbu. Vasaras nobeigumā tika noslēgts darbs pie kopstrādes vadlīniju pirmās daļas, iesniegtas projekta atskaites, kā arī ieplānoti nākamie soļi. Otrā vadlīniju daļa, kas būs pieejama tikai nākošgad, ietvers aprakstu par JIC kopstrādes izveidi Ķekavā un saturēs informāciju par visu to, kas jāņem vērā veidojot kopstrādes telpu. Zīmīgi ir tas, ka jau pēc projekta beigām JIC pārcelsies uz jaunizveidotām telpām - Jaunu ideju centru , kur būs iespēja kopstrādi uzlabot un piesaistīt vēl vairāk jauniešu. Lai vadlīnijas sniegtu izsmeļošu ieskatu praktiskā jauniešu kopstrādes darbībā, projekta partneri tikšanās laikā dalījās ar idejām, kā filmēti video apskati varētu mudināt jaunatnes darbiniekus ieviest līdzīgas kopstrādes vietas arī citur, bet jauniešus – nākt talkā un realizēt savus projektus. Pašlaik notiek plānošanas darbi, kas noformulēs precīzu darbības plānu. 

Projekts “Jaunatnes kompetenču apguves veicināšana ar kopstrādes koncepcijas pielietošanu jaunatnes centros” tika uzsākts 2018.gada janvāra beigās ar intensīvu darbu pie vadlīnijām jaunatnes centriem un darbiniekiem. Vadlīniju mērķis ir izprast, kā iespējams izveidot kopstrādes telpu, kam jāpievērš uzmanību un kāpēc  un kā to būtu jāievieš jaunatnes centros. Visu vasaru projekta partneri strādājuši pie vadlīniju uzlabošanas. Turpmākajos divos  mēnešos vadlīnijas tiks tulkotas uz spāņu, itāļu, igauņu un latviešu valodām, kā arī izstrādāts kopējs dizains. Vadlīnijas jauniešu centriem, jaunatnes darbiniekiem, nevalstiskajām organizācijām un visiem citiem, kas aktīvi strādā ar jauniešiem, būs pieejamas jau decembrī. 

Projekta virsmērķis ir iepazīstināt attālinātās teritorijās darbojošos jaunatnes centrus ar kopstrādes koncepciju un tādējādi ar kopstrādes palīdzību stimulēt jauniešu uzņēmējdarbību un mācīšanās iespējas.  

Vienlaikus šiem darbiem, sākot ar 10. septembri uzsākta aktīva Ķekavas jauniešu apzināšana attiecībā uz kopstrādes vietas izmantošanas nepieciešamību un tās pielāgošanu jauniešu interesēm. 

Ja esi vecumā no 13-30 gadiem un dzīvo Ķekavas apkaimē, aicinām Tevi piedalīties aptaujā, kuras mērķis ir  apzināt Ķekavas novada jauniešu domas un vēlmes attiecībā uz jaunatnes kopstrādes telpas izveidi Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā. Spied uz attēla un seko tālākām norādēm!

 

 

Ķekavas novada JIC septembra beigās uzsāks praktisko kopstrādes vietas pilotēšanu, kurā iesaistīties aicināts ikviens jaunietis, kas vēlas palīdzēt vai izmantot JIC kopstrādi savām darba, mācību vai projektu vajadzībām.

Projekta mērķu sasniegšanas labā sadarbojas 3 aktīvas kopstrādes telpas Viaindustriae (Itālijā), Asociacion Cultural Sende (Spānijā), Forwardspace (Igaunijā), kā arī Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) un Sociālās inovācijas centrs (Latvijā). Nākamā un noslēdzošā partneru tikšanās ir paredzēta Foligno, Itālijā, 2019.gada martā.