JP Snowflake - шаблон joomla Авто

SLĒPŅI ATRASTI, ZĪMES NOSKAIDROTAS UN BALVAS SADALĪTAS!

Ķekavas novada svētkos “E-kvartāls” 20. jūnijā notika Vasaras slēpņu spēles “Ķekavas novada Spēka zīmes 2020” atklāšana. To rīkoja Ķekavas novada Tūrisma Koordinācijas centrs, Jaunatnes iniciatīvu centrs un Sporta aģentūra. Spēle norisinājās no 18. jūnija līdz 3. augustam, tajā piedalījās 140 dalībnieki – gan lieli, gan mazi.

Geocaching jeb slēpņošana pēdējos gados kļuvusi par populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, kas aicina iet brīvā dabā un ar GPS un navigācijas ierīču palīdzību meklēt ģeoslēpņus jeb latviski vienkārši slēpņus. Ķekavas novada Vasaras slēpņu spēle bija mazliet atšķirīga no ierastās, nācās meklēt Ķekavas novada spēka zīmes. Spēles mērķis bija sniegt iespēju dalībniekiem aizraujošā veidā iepazīt dabas, kultūrvēstures un citus tūrisma un vides objektus Ķekavas novadā, popularizēt auto un velobraukšanu kā lielisku iespēju aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī veicināt izziņas tūrismu Ķekavas novadā.

Aptuveni pusotru mēnesi, kad norisinājās spēle, par to dzirdējām daudz labu vārdu, īpaši par Plakanciema apkārti, kas bijusi jaunatklājums daudziem novadniekiem. Uzdevums nebija no vieglajiem, daži dalībnieki vienu otru slēpni bija meklējuši diezgan ilgi. Tomēr, kā zināms: tas, kas nāk ar grūtībām, šķiet vēl vērtīgāks! Visus aizpildītos bukletus rūpīgi pārbaudījām, jo izlozē drīkstēja piedalīties tikai pareizi aizpildītie, un no 140 iesūtītajiem tādi bija 114 bukleti, no kuriem vēlāk arī veicām starpizlozi.

6. augustā starpizlozē noskaidrojām 9 laimīgos uzvarētājus, no kuriem, savukārt, 8. augustā izlozēja galveno balvu – kalnu velosipēdu. Par tā īpašnieku kļuva baložnieks Lauris Goldbergs. Apsveicam! Astoņi no deviņiem laimīgajiem saņēma dažādas veicināšanas balvas, kuras bija sarūpējuši pasākuma sponsori: Putnu fabrika Kekava LatvijaĶekavas AvotsDabas Zirgi un smu_bratus. Jāpiebilst, ka šo deviņu laimīgo vidū bija gan Ķekavas novada, gan Baložu pilsētas un Rāmavas iedzīvotāji, kā arī dalībnieks no Baldones un pat viens rīdzinieks.

Ķekavas novads ir bagāts ar dažādiem interesantiem tūrisma objektiem. Spēlē “Ķekavas novada spēka zīmes 2020” bija iespēja apskatīt novada atpūtas vietas, kultūrvēsturiskus objektus, uzzināt nozīmīgu vēsturisku personu dzīvesgājumu, dabas vērtības un vēl daudz ko citu. "Ķekavas novada Spēka zīmes 2020" bija tik interesants un izdevies pasākums, ka visas tā organizēšanā iesaistītās puses ir lēmušas, ka šāds pasākums būtu jāpārvērš par brīnišķīgu tradīciju! Turpinājums sekos nākamgad....

Dodamies dabā pa vēl nezināmām takām, iepazīstam savu novadu, iemīlam to un esam lepni, ka dzīvojam Ķekavas novadā!

 

Relīzi sagatavoja: Diāna Spertāle, Ķekavas novada TKC